Mężczyźni kupują coraz więcej kosmetyków

Być może prawie każdyz nas miałby zamiar wyglądać a także czuć się młodo tak długo, jak to tylko realne. Osoby w tym zamiarze używają różnorakie metody – trenują, reorganizują sobie tryb funkcjonowania, czynią seanse relaksacyjne oraz wykorzystują coraz prekursorskie, coraz to bardziej wydajne i coraz bardziej wyspecjalizowane kosmetyki.

Do niedawna kosmetyki stanowiły domenę kobiet. Aktualnie jednak wiele się zmieniło. Atrakcyjność fizyczna stała się relewantna również dla chłopaków, jacy odkryli, iż dobry wygląd poprawia samopoczucie niezależnie od płci. W licznym sklepie kosmetycznym znajduje się dział dla panów, lub choćby parę działów. Rzecz jasna nie są one tak bogato wyekwipowane, jak działy typowo kobiece, jednak liczba produktów dla mężczyzn ciągle rośnie. Mężczyźni aplikują już nie tylko kremu nawilżającego, dezodorantu i żelu pod prysznic.

Część z nich wykorzystuje również na przykład kremy pod oczy, środki depilacyjne albo maseczki oczyszczające. Jeszcze kilkanaście lat temu mężczyznę, taki który nazbyt wiele uwagi poświęcał swojemu wyglądowi, postrzegano jako odmieńca. Obecnie stało się to niemal zwyczajowe – mężczyźni nie tylko coraz chętniej wchodzą na witryny typu www.e-hurtownia-kosmetyczna.pl, lecz i spędzają coraz to więcej czasu u kosmetyczki, zwracają coraz to ogromniejszą uwagę na własną cerę a na tematy oscylujące dookoła kierunku kosmetologia o wiele szczególniej mają możliwość ze swoimi partnerkami rozmawiać jak równy z równym.

Czy jest to tendencja trwała, czy tylko tymczasowa – ciężko ustalić, czas pokaże. zapewne ma to swoiste super strony, bowiem uświadomienie panom, jak istotne jest oczyszczanie twarzy czy regularne nawilżanie buzi wystawionej na działanie czynników atmosferycznych jest po prostu zdrowe. Z drugiej strony – facet popadający w narcyzm nie jest dość miłym widokiem.Powiązane słowa: